Duman Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapDuman Fotografları
Galeri
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Empty
Kimler hatta?
Toplam 6 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 6 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 38 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 12:32 pm tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 244 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ilkemoyun

Kullanıcılarımız toplam 1012 mesaj attılar bunda 218 konu
En son konular
» Gece İçinde Saklı indir
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimePtsi Eyl. 23, 2013 5:09 pm tarafından ilkemoyun

» Kreş - Zaman Yok Full Albüm
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimeC.tesi Nis. 06, 2013 12:29 pm tarafından pickp0cket

» Gece İçinde Saklı İndir
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimeÇarş. Şub. 27, 2013 8:27 am tarafından oziiiii

» Second Yok Artık İndir
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimeÇarş. Eyl. 07, 2011 5:44 pm tarafından hasanali123

» Şebnem Ferah - Albüm Dışı Şarkılar
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimeÇarş. Haz. 22, 2011 6:59 pm tarafından excalivour

» Teneke -Sıra Bizde Full Albüm
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimeC.tesi Kas. 20, 2010 12:18 pm tarafından walkalone

» PickPocket Hayalle Gerçek Arasında İndir
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimeSalı Ekim 12, 2010 4:49 pm tarafından abandoned

» İstek ALbüm..
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimeC.tesi Eyl. 04, 2010 10:05 pm tarafından converserpil

» Barış Akarsu - Ayrılık Zamansız Gelir - Full Albüm
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimePerş. Ağus. 12, 2010 2:09 am tarafından saman96

» Ogün Şanlısoy - Korkma 2007
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 11:08 am tarafından harlindon

» Teoman Tüm Albümleri
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimePaz Ara. 13, 2009 6:54 pm tarafından smyyy

» Hayko Cepkin Tüm Albümler
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimePaz Ağus. 23, 2009 3:09 pm tarafından qqwwaass

» Gripin Full Albüm
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimeSalı Ağus. 04, 2009 12:25 pm tarafından mydestiny

» "Seni kendime Sakladım" albumünün en güzel şarkısı sizce ?
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimePaz Tem. 26, 2009 8:45 pm tarafından dilenk

» özgür irademiz yoktur
Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimeC.tesi Tem. 18, 2009 7:40 am tarafından zxzx

Saçlar Uzamadan İlk Konser!

3 posters
YazarMesaj
âgRêsîF
Siteye Alıştı
Siteye Alıştı
âgRêsîF

Kadın
Hobiler : şunlar bunlar zD
Lakap : aqresif =D
Ruh Halim : Saçlar Uzamadan İlk Konser! Asik10
En Sevdiği Şarkı : yanıbaşımdan
En Sevdiği Grup : cradle of filth(dumandan sonra tabiki:D)
Takımı : Saçlar Uzamadan İlk Konser! 1446

MesajKonu: Saçlar Uzamadan İlk Konser!   Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 09, 2008 1:08 am

MELİS ALPHAN..
Konumuz röportaj olduğunda biz gazetecilerin deneyimlerimizden öğrendiğimiz ya da meslektaşlarımızdan duyduğumuz bazı cümleler aklımızda yer etmiştir: Sezen Aksu röportaj vermez, Müslüm Gürses eker ve Duman konuşmaz.
Evet, ben de herkes gibi Duman'la konuşamama becerimi gösterdim.
Fark yaratamadım yani.
Bu adamların pazarlamalarını doğru yaptıklarını düşünmüyorum. Onları tanımaya, hayatlarını anlamaya yönelik küçücük bir adım atmaya, bir soru sormaya kalktığınızda sizi enerjileriyle öyle bir itiyorlar ki arkadaki duvara tosluyorsunuz. Arada bir yanıtladıkları oluyor; o da kerhen ve bezgin bir halde.
Vakitlerinin çoğunu evde geçiriyorlarmış.
Şu sıralar günlerini prova yaparak geçirdikleri Mecidiyeköy'deki stüdyoda "Evde ne yapıyorsunuz?" diye soruyorum. "Evde ne yapılır? Sen ne yapıyorsan onu yapıyoruz!" diye yumruk gibi çakıyorlar cevabı.
"Peki" deyip başımı öne eğiyorum.
Duman eğer (damardan müzik röportajı olmadığı sürece) hiçbir gazeteciye konuşmayan değil de, hiçbir yere röportaj vermeyen bir grup olsaydı hakkını teslim ederdim. Bir gizemleri, kabul edilir bir duruşları olurdu. Ama yok, öyle de değiller.
"Peki röportaj yapalım" diyorlar. Sonra soruları saçma buluyor, bunu da hal ve tavırlarıyla bir hayli belli ediyorlar.
O zaman neden röportaj veriyorlar? Daha doğrusu veremiyorlar?
Artık aralarında dalga konusu falan olmuştur herhalde: "Şu gazeteciye nasıl konuşmadık, buna nasıl konuşmadık, ona nasıl konuşmadık... Aman da nasıl konuşamadık..."
Grubun solisti Kaan Tangöze ve gitaristi Batuhan Mutlugil askerden yeni döndü. Aylar sonra ilk konserlerini yarın akşam Kuruçeşme Arena'da verecekler.
Daha önce konserlerde beraber çaldıkları ve onlarla aynı tarihte askere giden davulcuları Alen Konakoğlu uzun dönem askerlik yaptığı için onun yerine, albümlerinde de çalan Cengiz Baysal sahnede onlara eşlik edecek.
Duman yaz boyunca Ankara, Adana, İzmir, Antalya, Bursa ve Denizli gibi birçok ilde hayranlarının özlemlerini dindirecek. 29 Haziran'daki Radar Live Festivali'nin de açılış grubu. Ekim ve kasımda ise İngiltere, Hollanda, Fransa, Almanya, Dubai ve Güney Afrika'daki uluslararası festivallerde çalacaklar.

*Askerde sahneye çıktınız mı?
Kaan Tangöze: Askerliğimi moral ekibinde müzisyen olarak yaptım. Batuhan da jandarmada müzisyen olarak yaptı. Ben Erzurum'daydım. Batuhan Zonguldak'taydı.

*Ne tür şarkılar çalmanızı istediler?
Kaan T.: Kendi şarkılarımızı söyledim.
Batuhan Mutlugil: Her şeyi çaldım. Türk halk müziği, Türk sanat müziği, pop müzik...

*Söz yazıp beste yapma imkanınız oldu mu? Nöbette saatler geçmediğinde belki...
Kaan T.: Olmadı çünkü kafa hep meşgul. Kendi başına kalıp da rahat bir şekilde çalışacak bir ortam yok orada. Hep komün hayatı, hep herkesle berabersin... Zaten bir sürü parça vardı. Beyinde öyle bir ihtiyaç da yoktu. Şimdi onları toparlamak kalıyor bize.
Batuhan M.: Bende de aynı. Orada, bulunduğun yerdeki işlerle kafan meşgul oluyor. Fiziki olarak da yoruluyorsun.

*"Abi beni dinle, yazdığım sözlere bakıver" diyen asker, komutan oluyor muydu?
Kaan T.: Moral ekibinde 11-12 kişiydik. Hepsi çok kabiliyetli müzisyenlerdi. Beraber takılıyorduk.
Batuhan M.: Jandarma daha farklı tabii. Ben de bir sürü değişik müzisyenle çalıştım. Hepsi de gayet iyi çocuklardı. Ama onun dışında "Şöyle bir şiir yazdım, bakar mısın?" diye gelen askerler oluyordu.

*Askerde bazı sabahlar koğuş müzikle uyandırılır. Sizin koğuşta ne çalıyordu?
Kaan T.: Sabahları koğuş nöbetçisi "Koğuş kalk" diye bağırır. Müzik uyanmayanlar için volümlü bir şekilde daha sonradan açılır. Pop müzik çalıyordu genelde. Bir sistem var, CD takıyorlar, radyo da açtıkları oluyor. Bir keresinde üsteğmenin isteği üzerine klasik müzik çalmıştı.

*Geç kalkan insanlar olarak sabahları erken kalkmak zor oluyor muydu?
Kaan T.: Her şeye, her ortama alışıyor insan. Biz de alıştık.

*Ari, Batuhan ve Kaan askerdeyken sen neler yaptın?
Ari Barokas: Valla pek bir şey yapmadım. Çoğunlukla evde çalışarak zaman geçirdim. Yarım yamalak olan parçalarımı toparlamaya çalıştım. Birkaç şey çıktı ama onlara ileriki zamanlarda bakmak gerekecek. Benim için zaman çabuk geçti.

*Kendini yalnız hissettin mi?
Ari B.: Tatil gibiydi. Konser de olmayınca...

*Kafanızı boşaltabildiniz mi biraz?
Ari B.: Benim kafam iyice boşaldı. Şimdi konserlere, her şeye hazırım.
Kaan T.: Oradaki görev ve işlerle kafa dolu oluyor. Başka bir şey pek düşünemiyorsun.

"Müzikte etkileşim normal"
Bir röportajınızda popüler müzikle hiç ilgilenmediğinizi, duymadığınızı söylemişsiniz. Kendinizi nasıl izole edebiliyorsunuz? Hiç mi taksiye binmiyorsunuz? Dilinize sevmediğiniz bir şarkının dolandığı olmuyor mu?
Ari B.: Başka bir şarkı seçip onu mırıldanabilirsiniz. Her tür müziği duyuyorsun, dinliyorsun; güzeli var, çirkini var. Takside, dolmuşta rastlıyorsun. Çok kötüyse kapatırsın, idare ediyorsa dinlersin.

*İlk albümünüzü çıkarırken hayaliniz neydi? Bugünleri tahmin edebilir miydiniz?
Kaan T.: Amaç müziğimizi kaydedip insanlara ulaştırmaktı. Tutup tutmayacağını bilemezsin hiçbir zaman. Biz yaptığımız müziğe güveniyorduk. Anlaşılmak güzel bir şey.

*Türkiye'de olmayan bir tarz yarattınız. "Duman tarzı", "Kaan vokali" diye konuşulur oldu. Ardından çok sayıda taklidiniz türedi. Takip ediyor musunuz?
Kaan T.: Türkçe rock yapıyoruz. Müziğimizde Türk müziğinin içindeki ezgiler var. İçimizden geleni yapıyoruz. Ayrıca, diğer insanlarla aynı duyguları paylaşmamız çok normal. Onlar da Türkçe konuşuyor, Türkçe müzik yapıyorlar. Etkileşim çok normal. Müzik zaten bir etkileşim.

*Farklı bir sound yaratmayı düşünüyor musunuz? Mesela Radiohead "Kid A" albümüyle insanları bir hayli şaşırtmıştı.
Kaan T.: Zorlama bir şaşırtma peşinde değiliz. Gitar, davul, bas... Klasik formatta rock parçalar yapıyoruz. Bizde önemli olan melodiler, sözler, uyum, bir şey anlatmak...

*Sözleri genelde Kaan yazıyor. Ari, senin de katkıda bulunduğun oluyor. Daha çok şarkı sözü yazmayı düşünüyor musun?
Ari B.: Valla sayılarla işimiz yok. Olanları masaya döküyoruz. Albüm aşamasında bakılır; güzel enerji çıkıyorsa albüme girer.

"TV'deki şarkı yarışmaları vurduğu kırdılı dizilerden iyidir"

*Hiç tartışıyor musunuz? Grubun idarecisi kim, agresifi kim, dediğim dedik olanı kim?
Batuhan M.: Genel müdür Ari. Yok, espri yapıyorum.
Kaan T.: Biz bu tarz konuları aşmış durumdayız. Müzik her şey. Sevgi var aramızda sonuçta. Herkesi olduğu gibi kabul edeceksin.

Hiç ortalıkta, gece hayatında gözükmüyor, vaktinizin çoğunu evde geçiriyorsunuz. Bu Duman'dan önce de böyle miydi?
Kaan T.: Zaten günlerimiz konserlerle geçiyor. Konserde bayağı bir enerji harcıyoruz. Geri kalan zamanda fazla bir şey yapmaya halimiz olmuyor. Evde oluyoruz.
Batuhan M.: Duman'dan önce de herkes haftanın belirli geceleri bir yerlerde çalıyordu. Zaten müzik amaçlı dışarı çıkılıyordu.

*Evde ne yapıyorsunuz?
Kaan T.: Herkes ne yaparsa biz de onu yapıyoruz. Film izliyoruz, maçlara bakıyoruz.

*Televizyona da takıldığınız oluyordur. "Şarkı Söylemek Lazım" ve türevi yarışmaları izlediniz mi hiç?
Kaan T.: Hiç izlemedim.
Ari B.: Bazen denk geliyorum. Bir-iki kez baktım. Öyle tam takipçisi olamadım. İyi şarkı söyleyenler var. Vurdulu kırdılı dizilerden iyidir.

"Çetin Altan'ı severiz"

*Takip ettiğiniz köşe yazarları var mı?
Kaan T.: Çetin Altan'ı severiz.
Batuhan M.: Ben Cumhuriyet'çiyim. İlhan Selçuk'u okurum.
Ari B.: Ben de Emre Kongar'cıyım.

*Rock dışında ne tür müzikler dinliyorsunuz?
Kaan T.: Caz, blues...

*Aşık Veysel'i sevdiğinizi biliyoruz. Onun dışında türkü dinliyor musunuz?
Kaan T.: Türküleri her zaman dinleriz. Mahsuni Şerif, Ali Ekber Çiçek, Arif Sağ, Neşet Ertaş...

*Anadolu'da pek çok konser verdiniz. Sizi çok şaşırtan bir kitle oldu mu?
Kaan T.: Diyarbakır'da insanlar çok heyecanlı, sevgi dolulardı. Oralarda da sevenlerimizin olduğunu görmek bizi mutlu ediyor
Milliyet Gazetesi(Cumartesi Eki) - 09 Haziran 2007
http://www.kaantangozefan.com
MissDuman
Site Kurucusu
Site Kurucusu
MissDuman

Kadın
Ruh Halim : Saçlar Uzamadan İlk Konser! Melek10
En Sevdiği Grup : Duman=)
Takımı : Saçlar Uzamadan İlk Konser! 1446

MesajKonu: Geri: Saçlar Uzamadan İlk Konser!   Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 09, 2008 1:13 am

röportajı daha önce okumamıştım :S
gayet güzelmş çok saol canm

En son MissDuman tarafından C.tesi Ağus. 09, 2008 2:09 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://duman.yetkinforum.com
Axİ

Axİ

MesajKonu: Geri: Saçlar Uzamadan İlk Konser!   Saçlar Uzamadan İlk Konser! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 09, 2008 1:45 am

Paylaşım için saol Very Happy

Saçlar Uzamadan İlk Konser!
1 sayfadaki 1 sayfası